JAUNUMI

Arhitekta jaunais palīgs - interjera ģenerāluzņēmējs

Jā, izrādās tagad ir arī tāda profesija. Ideja par sabiedrisko telpu interjera projekta vadītāju mums radās redzot milzīgo darba apjomu, ar ko arhitekti un dizaineri saskaras interjera projekta realizācijā. Viss sākas ar fanfārām - lielā ideja ir radīta, interjera vīzija uzzīmēta, klients nošarmēts - jāsāk sapni pārvērst realitātē. Un te parādās versijas.

Arhitekti ir profesionāļi ar labi attīstītu iztēli – iedomājaties uz brīdi, ka esat pavārs. Klients jums tikko ir pasūtījis nevis galantu interjeru, bet pastu ar baltvīnā sautētām jūras veltēm. Vispirms, jūs apsekojat pāris Sicīlijas un franču Rivjēras zvejnieku ciemus, meklējot svaigākos kalmārus, garneles un mīdijas. Otrais aplis – beķerejas, kas gatavo bezglutēna pastu, bet izvēles bagātināšanai jāapseko vismaz pieci dažādi meistari. Tālāk uz organiskajām zemnieku saimniecībām pēc saldā krējuma, svaiga bazilika, ķiplokiem. Un tad vēl pārdesmit vīna darītavām pēc gardākā passerina, kuru pirms ieteikšanas klientam pats gribat nodegustēt…

Vai arī šo visu uzticat itāļu pavāram, kurš visas sastāvdaļas un izvēles versijas noklāj priekšā, jums pat neizejot no biroja. Šis itāļu pavārs ir interjera ģenerāluzņēmējs.


Projektu vadītājs = žonglierisVieglākais ceļš interjera iekārtošanā, protams, ir standarta mēbeles. Parasti to meklēšanā izmanto Architonic, Pinterest vai reselleru mājas lapas. Bet arī standarts var sagādāt galvassāpes. Tīkamā mēbele ir atrasta, bet izvēlētais ražotājs piedāvā tikai sofa ar divām sēdvietām - jums vajag trīs. Materiāls, kas nepieciešams šim ražotājam nav pieejams, bet viņš apņemas to uzražot konkrētā pasūtījuma vajadzībām. Krēsls, kas it kā derētu nav pieejams bāra versijā, līdz ar ko jāmeklē alternatīva. Un tad vēl izmaksas – klientam atlasītās opcijas patīk, bet cena nešķiet pieņemama – atkal – jāmeklē alternatīvas.

Taču patiesi izcili interjeri netop mēbeļu fabrikās, bet gan arhitekta un dizainera iztēlē un tā realizācija mēdz būs vērienīgāks darbs kā Gīzas piramīdu celtniecība. Jā, runa ir par nestandarta risinājumiem. Izvēle ir mežonīga, pieejama versijās un modifikāciju iespējās, kas mērāmas simtos. Krāsas. Materiāli. Izmēri. Paraugi. Apgaismes ķermeņi. Iekštelpu apdares materiāli. Klienta korporatīvo stila vadlīniju ievērošana visa uzskaitītā atlasē.

Un pats galvenais – saderīgas kompozīcijas izveide no visa izvēlētā. Tas ir pilna laika darbs, kas patērē daudz enerģijas. Interjera ģenerāluzņēmējs visu šo neskaitāmo mainīgo žonglēšanu ņem savās rokās – arhitektam un dizainerim atliek tikai apskatīt, aptaustīt un izvēlēties.


Termiņi, loģistika, uzticēšanāsPieņemsim, ka Daugava ir līdz pusei pārpeldēta - interjera risinājuma komplekts ir atlasīts. Sākas loģistikas organizēšana – kur konkrētais ražotājs atrodas un vai apsolītie piegādes termiņi nav tikai solījumi, lai noturētu potenciālā pasūtītāja uzmanību? Ja pie konkrētā piegādātāja pasūtat pirmo reizi, vai varat viņam var uzticēties? Citiem vārdiem – neviens klients negribēs, lai viņa kārotais interjers kļūst par kāda ražotāja eksperimentu poligonu.

Klāt vēl nāk piegādāto mēbeļu un apdares materiālu uzstādīšana, kas ir piņķerīgs darbs, īpaši kad runa ir par iekštelpu apdares materiāliem. Reti kurš arhitekts vai dizaineris grib nodarboties ar sienas paneļu vai griestu apdares distanceru un stiprinājumu, dekoratīvo skrūvju vai tapu atlasi. Turklāt, ir patīkami, ja kāds parūpējas arī par piegādāto mēbeļu garantijas servisu un bojātās mēbeles nav jāmaina pašiem vai jādzen rokā pans Jiržeks Polijā, kas lauzto krēslu ražoja.

Interjera ģenērāluzņēmējs kā Ospace visus lielākos Eiropas sadarbības partnerus – Narbutas, Profim, Magis, Arper, Johanson, Systemtronic, DeVorm, Inclass, Pedrali, Prostoria, Aqua Creations – ir sadarbībā pārbaudījis jau 18 gadus un mēs no pieredzes zinām, kur var slēpties zemūdens akmeņi.


Ko jūs iegūstat?Daudzpusīgu ekspertīzi un universālu darbarīku. Lielākajam vairumam interjera projektu eventuālais gala rezultāts atšķirsies no sākotnējās idejas. Arhitekta un dizainera interese ir šīs izmaiņas nogludināt pēc iespējas neuzkrītošakas, lai sastopoties ar ražotāja mums tāds ir, bet savādāks būtiski netiek ietekmēta iecerētā interjera estētika.

Jo apjopmīgāks ir interejera projekts, jo uzticamākam un pieredzes bagātākam jābūt tā izpildītājam. Īpaši, kad runa ir par klienta apstiprinātu tāmi. Reti kad pielāgošanās un alternatīvu meklēšana, ja to dara viens par projektu atbildīgais arhitekta vai interjera dizainera birojā, ir ātrs un lēts process. Mēs šo problēmu atrisinam ātrāk, jo no gadu laikā uzkrātās pieredzes varam operatīvi atrast alternatīvu jebkuram ražotājam, jebkurai mēbelei, jebkuram materiālam pie cita.


Procesa vienkāršībaPapildus ieguvums ir arī kontaktu skaits, kas arhitektam jāapseko projekta izstrādes gaitā – tie var būt 30 dažādi vai jūs varat izvēlēties vienu. Strādājot ar vienu ģenerāluzņēmēju, ar laiku attiecības un komunikācija kļūst vienkāršāka un mēs sākam saprasties no pusvārda. Praktiskā izteiksmē šāda sadarbība materializējas regulāros statusa apdeitos, piedāvāto risinājumu 3D skicēs, materiālu paraugos, piegādes un uzstādīšanas laika grafikos un – kur nu bez tām – saprotamās tāmēs.

Viens telefona zvans ir efektīvāka darba metode, nekā nepārtrauktas iepirkuma procedūras un eksperimenti ar nezināmo. Viens uzticams, citos projektos jau pārbaudīts partneris ir labāka opcija nekā gadījuma sakari – to apstiprinās katrs, kas baudījis ilgstošas laulības nenoliedzamās priekšrocības ;)