NARBUTAS BIROJA MĒBELES

Lietuvas uzņēmums, pasaules mērogs. Modernu, izturīgu un funkcionālu biroja mēbeļu dizains un ražošana atbilstoši 21. gadsimta ofisa darbinieku vajadzībām. Iedvesmojošas, dinamiskas darba vietas – moderni, pieejami risinājumi. Garantēta kvalitāte.

NEDAUDZ VĒSTURES
Narbutas dibināts 1991. gadā. Sākumā tas ražoja arī virtuves mēbeles, vēlāk uzņēmums pilnībā pievērsās biroja mēbeļu dizaina izstrādei. Bija skaidrs, ka pircēji vērtē kvalitāti un nevēlas maksāt par to, ko neizmanto.
Izkristalizējās Narbutas mēbeļu dizaina galvenais princips: «Nekā lieka!»
2008. gadā uzcēla rūpnīcu Ukmerģē, 2018. gadā to paplašināja, ieguldot 7 miljonus eiro. 2021. gadā rūpnīca tika vēlreiz paplašināta, investējot 20 miljonus eiro.
Ukmerģes ražotne ir viena no lielākajām un progresīvākajām rūpnīcām Austrumeiropā un Centrāleiropā. Tagad tās platība ir vēl par 60 % lielāka, sasniedzot 58 400 kvadrātmetru platību.
Panākta vēl augstāka produktivitāte – ir vieta gan jaunām iekārtām, gan materiāliem.

DARBINIEKI

Šodien uzņēmumā strādā 1400 darbinieki, ap 1000 no tiem strādā ražošanā, 400 cilvēki – administratīvajā sektorā. Vairums fabrikā nodarbināto ir vietējie iedzīvotāji, līdz ar to Ukmerģei ar tās 20 tūkstošiem iedzīvotāju Narbutas ir nozīmīgs darba devējs.

Narbutas vadība ir pārliecināta, ka uzņēmuma panākumu pamatā ir motivēti darbinieki.
Tāpēc īpaša uzmanība veltīta tam, lai nodrošinātu darbiniekiem pēc iespējas labākus darba apstākļus, veicinātu viņu drošību un labklājību. Personāla pilnveidošanās ir svarīga, tāpēc regulāri notiek apmācības, paplašinot darbinieku zināšanas par inovācijām ražotnē un jaunākajām tehnoloģijām.

KVALITĀTE UN ELASTĪBA

Katru gadu Narbutas iegulda līdzekļus ražošanas procesu automatizācijā. Ar jaunākajām tehnoloģijām tiek panākta ražošanas procesu stabilitāte, līdz ar to nodrošinot kvalitāti, turklāt procesus ir viegli pielāgot klientu specifiskajām vajadzībām, lai cik liels vai mazs būtu pasūtījums.

Rūpnīcā izmantotās mūsdienīgākās iekārtas ļauj automatizēt galvenos ražošanas procesa posmus: lāzergriešanu, metināšanu, pulverkrāsošanas līnijas, štancēšanu, auduma griešanu, plākšņu apstrādi un iepakošanu. Tā Lietuvas rūpnīcā var ātri saražot visdaudzveidīgāko produktu klāstu, kas ar katru gadu arvien paplašinās.
ĀTRUMS UN GARANTIJA

Nepārtrauktā modernizācija un automatizācija nozīmē drošus ražošanas procesus un augstu ražojumu kvalitāti. Pateicoties procesu modernizācijai, pieaug pasūtījumu izgatavošanas ātrums, tagad ražošanas laiks ir vidēji divas, trīs nedēļas. Tas ir izcils rādītājs tādu ražotāju vidū. Visi piedāvātie risinājumi ir rūpīgi pārdomāti un pārbaudīti, izvērtējot drošības un ergonomikas prasības.

Narbutas mēbeles atbilst visaugstākajiem starptautiskajiem kvalitātes standartiem, to apliecina sertifikāti. Produkta sertifikāts klientam garantē, ka mēbeles ir drošas, izturīgas un ergonomiskas.
Par saviem izstrādājumiem Narbutas ir pārliecināts – par to liecina desmit gadu garantijas laiks.
AUGSTAS PRASĪBAS

Narbutas ir ekoloģiski atbildīgs uzņēmums, kas tiecas ražot arvien vairāk produkcijas no "tīriem" materiāliem. Tagad īpaši rūpīgi tiek izvēlēti partneri, no kuriem iegādājas materiālus, tiek pētīti to kvalitātes sertifikāti. Daudzi sertifikāti ir pieejami elektroniskā veidā, nepieciešamības gadījumā tos var saņemt apskatei.

Interesanti pieminēt, ka ASV ir augstākas prasības attiecībā uz materiāliem, no kuriem tiek ražotas mēbeles. Sākumā materiāli ASV un Eiropai glabājās atsevišķi, bet pagājušgad uzņēmums pieņēma lēmumu visai pasaulei ražot mēbeles pēc vieniem kritērijiem, atbilstoši augstākai kategorijai.

ATBILDĪBA PAR VIDI
Jau tagad Narbutas piedāvājumā daudzi produkti ražoti no pārstrādātiem materiāliem – tie ir PET filca izstrādājumi no PET plastmasas pudelēm.
Notiek pārrunas ar piegādātājiem, lai viss melamīns tāpat tiktu ražots no pārstrādātiem kokmateriāliem, pašlaik tie ir 25 %. Izmantotais metāls – vairāk nekā 15 % pārstrādāts, 100 % metāla krāsas ir videi draudzīgas, izmantotās lakas 100 % uz ūdens bāzes, tekstilmateriāli un putuplasts ir videi draudzīgi (OEKO-TEX 100 / Ecolabel sertifikāti), kartons un plastmasas iepakojums 100 % pārstrādāts (ietaupītas 5 tonnas plastmasas gadā.)

Ukmerģes ražotnē ir uzstādītas saules baterijas. Pašlaik tās dod līdz pat 15 % no ražotnē izmantotās enerģijas. Tas nav daudz, tomēr iezīmē skaidru tendenci izmantot zaļās tehnoloģijas, kas turklāt palīdz ieekonomēt.
DizainS

Narbutas inovāciju grupa apzinās globālās tendences un mūsdienu biroja darbinieku faktiskās vajadzības, veidojot videi un lietotājam draudzīgus produktus. Uzņēmumam ir svarīgi, lai mēbelēm būtu funkcionāls, izturīgs un pievilcīgs dizains, un nekā lieka.

Izstādēs gūtās dizaina balvas apliecina, ka ilgtermiņa sadarbība ar starptautiskiem partneriem nes lieliskus rezultātus. Zīmola produktu izstrādes komanda galvenokārt sadarbojas ar itāļu, vācu, dāņu, japāņu, arī lietuviešu dizaineriem, tāpēc Narbutas mēbelēm raksturīga itāļu dizaina elegance, smalks skandināvu minimālisms vai dabisks lietuviešu mājīgums.
ATZINĪBAS
Narbutas izstrādājumi ne tikai saņem lieliskas klientu atsauksmes – pārdošanas apjomu pieaugums pats par sevi ir neapstrīdams rādītājs – bet arī katru gadu gūst balvas starptautiskajās biroja mēbeļu izstādēs.
Tas dod gandarījumu, jo apliecina, ka produkts patīk gan gala lietotājiem, gan dizaineriem un arhitektiem.

Galvenās noieta tirgus valstis, kas jau gadiem nemainās, ir Lielbritānija, Francija un Vācija, pašlaik ceturtajā vietā ir Lietuva.

OSPACE is oficiālais Narbutas pārstāvis Latvijā.